cuvaonica za decu Secrets
cuvaonica za decu Secrets
Blog Article
Iz svih gore navedenih razloga, roditelji se često opredeljuju za obrazovne ustanove za decu, već od najmlađeg uzrasta.
Ipak, "Zvončica" neće biti samo puko mesto za čuvanje dece, već će vreme koje mališani provode u čuvaonici biti ispunjeno edukativnim, zabavnim i sportskim aktivnostima.
"Shvatili smo da ne postoji takvo mesto u gradu i jednostavno se rodila ideja. Hteli smo da napravimo neko mesto gde će deca biti na sigurnom i bezbednom mestu, a da deci bude interesantno u tom prostoru", kaže Tijana Cerović, vlasnica čuvaonice.
Pored svega, tržište cena čuvanja dece je potpuno neregulisano, nema nikakvih pravila i funkcioniše po principu “ko koliko traži”.
Čuvaonica je namenjena deci uzrasta od osam meseci do deset godina, a za njih je osmišljen bogat i kvalitetan software kroz koji će ih voditi stručni kadar. Prostor u kojem će mališani boraviti je potpuno prilagođen njihovim potrebama, a kako vlasnica Darina Romić kaže, u njemu će vladati kućna atmosfera, ispunjena brojnim sadržajima za najmlađe.
Prema tome, savremeni roditelji nemaju neke posebne želje, oni su samo roditelji koji moraju da organizuju kako svoje tako i vreme svog deteta, u skladu sa obavezama i ritmom koji titleće 21. vek.
U današnje vreme, teško je pronaći adekvatnu osobu kojoj možemo pružiti puno poverenje za čuvanje dece.
Uz pomoć našeg kalendara saznaćete koji dani su najverovatnije vaši plodni dani, i kada možete očekivati ovulaciju. Kalendar plodnih dana uzima u obzir vašu prosečnu dužinu ciklusa i najviše je pouzdan kod redovnih ciklusa. DATUM POSLEDNJEG CIKLUSA
Dešava se da se dadilja ili bejbisiterka razboli ili da ima neke neodložne obaveze, i tada roditelji moraju da se snalaze ad hoc.
"Desi se nekada da ne možemo brzo da odreagujemo, da ne može niko da dođe – ni baka, ni deka, ni bebisiterka i onda dolazimo u tu situaciju da moramo brzo da nađemo rešenje, a to je ovo", kaže jedan roditelj.
“Kada sam ugledao lokal u srcu Vračara, okružen parkom, sa velikim prozorima koji gledaju u zelenilo, odmah mi se rodila ideja o prostoru koji može da se adaptira i prilagodi čuvanju dece.”
Ako uzmemo u obzir da se prema starim običajima mnoge porodice i dalje pridržavaju pravila „Babinja“, koja podrazumevaju da se beba ne posećuje u prvih 40 dana života, prostor za pomoć oko čuvanja bebe od strane trećeg lica, je značajno smanjen
Pored toga što su dadilje uglavnom žene koje su full time zaposlene da brinu o detetu, dadilja ima obavezu da get more info sa detetom radi i da ga edukuje, i da shodno uzrastu, razvija i usavršava sa detetom njegove sposobnosti– bilo da je u pitanju učenje o prirodi i životinjama, odvikavanje od cucle, privikavanje na nošu i skidanje pelena, obuvanje ili samostalno hranjenje…
To ne znači da potreba ne postoji od prvog trenutka, ali tek nakon Babinja, otvara se mogućnosti da se uključi dadilja ili bejbisiterka.